Manchester City heeft het, Benfica heeft het, in San Siro ligt het en nu heeft ZCFC het ook. Een hybride veld waarop je dagelijks intensief kunt voetballen. Met een geslaagde aftrap, waarna pupil van de week Julian scoorde, openden Zaans BVO-wethouder Harry Van der Laan en zijn Wormerlandse evenknie van Sport Rick Ossendorp het hoofdveld van het Zaans Oranje.
Het was even spannend, want de hoogwaardigheidsbekleders hadden hun voetbalschoenen thuisgelaten. Op het hybride veld, dat aandoet als een biljartlaken, zijn kicksen de beste optie. Gelukkig nam Julian de bal snel over van de wethouders, waarna hij na een paar geslaagde schijnbewegingen de keeper passeerde.

Julian laat de sympathieke keeper van SDW kansloos
Iets daarvoor openden de wethouders de vernieuwde kantine van ZCFC. Wethouder Van der Laan had een cadeau uit het archief meegenomen. Een ingelijste historische prent van de Kalverhoek, die perfect aan de historische wand van het bruine café De Inzet past.

Het kunstwerk uit de archieven van het Zaans gemeentehuis, nu aan de wand van café De Inzet
Afgelopen zomer pakte een groep vrijwilligers met twee rechterhanden de kwast en zaag op voor de grootste renovatie in de 47 jaar dat het complex er staat. Het gewaagde ontwerp van de bruine kroeg is van stijliconen Natascha en Anouska Hendriks. De vertaling naar een werkzame verbouwing van superclubman Frank van den Dongen. Voorman Ate Atsma en olieman PeteR de Vries leidden de groep veteranen, die de term schuurfeest een nieuwe betekenis gaven. De sluitpost van de veteranen hielp ook mee. Hij schilderde de plinten. Aan de achterkant. Dat wel.

De leuke kantine is nu een gezellige bruine kroeg
Een rondleiding van duurzaamheidsgoeroes Richard de Vos en Ron Waij langs de warmte-installatie, die uniek is in de wereld en een kijkje in de AZ-hal door AZ coryfeeën Paul Brandenburger en Ronald van der Mijl vervolmaakte het begin van de feestdag die zou volgen.

Wethouders Van der Laan en Ossendorp:"De tijd die vrijwilligers in een voetbalclub steken is onbetaalbaar"
Na de aftrap van de wethouders won ZCFC 1 de eerste competitiewedstrijd op het hybride gras. Ook de dames en de veteranen wonnen. De nazomer was voelbaar op de Kalverhoek. Nadat alle vrijwilligers in het zonnetje waren gezet met een schitterend kunstwerk, ontspon een feest, dat zijn weerga niet kent. Georganiseerd door de leukste feestcommissie van de Zaanstreek en omstreken.

Voorzittersduo Tel en Van Tellingen zet in het nazomerzonnetje de kantinetoppers in het zonnetje
De toekomst van het Zaans Oranje ziet er zonnig uit. Iedereen draagt een steentje bij om van de club de leukste plek te maken die er is. Zo moet het zijn, want dat geeft de positieve energie, waar iedereen blij van wordt. Je beste beentje bijzetten voor het Zaans Oranje is niet alleen broodnodig, het is ook leuk als je dat met z’n allen doet.
Sluitpost